4 lutego 2025

Królowa Zaspy

już w kapliczce

Święto Ofiarowania Pańskiego miało szczególne znaczenie dla parafii św. Kazimierza w Gdańsku. Już na jednej z pierwszych porannych Mszy św. zgromadziło się kilkuset wiernych. Powodem tego była figurka Matki Bożej Królowej Zaspy, która tego dnia została umieszczona w kapliczce przed świątynią.

 

Od dziś i my możemy symbolicznie przytulić się do Maryi i Jezusa, podejść blisko przedstawienia Najświętszej Maryi Panny, figury stworzonej przez człowieka wiary, zakochanego w Maryi. Ten wizerunek przekazuje wiarę artysty, a my, patrząc na niego, możemy zbliżyć się do Matki Bożej i prosić ją o opiekę.

Kapliczka znajduje się na placu przy kościele od strony alei Jana Pawła II. Stanęły przy niej dwie ławki, które zachęcają, aby zatrzymać się na dłużej przy Matce Bożej Królowej Zaspy i tak jak zachęcał abp Wojda oddać jej wszystkie swoje sprawy, a przez Jej wstawiennictwo zawierzyć się Jezusowi.

(Źródło: gość niedzielny: https://gdansk.gosc.pl/doc/9135943.Krolowa-Zaspy-juz-w-kapliczce)

 

 

ks. Jan Uchwat

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
116 0.055229902267456