Kościoły jubileuszowe w archidiecezji gdańskiej.
- Bazylika Archikatedralna pw. Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie;
- Bazylika Mariacka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku;
- Bazylika Morska pw. Królowej Polski w Gdyni;
- Bazylika pw. św. Brygidy w Gdańsku;
- Bazylika pw. św. Mikołaja w Gdańsku;
- Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku-Strzyży;
- Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie;
- Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance;
- Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski w Gdyni-Babich Dołach;
- Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Polski, Orędowniczki Pojednania w Łęgowie;
- Sanktuarium Matki Boskiej Saletyńskiej w Gdańsku-Sobieszewie;
- Sanktuarium Matki Boskiej Trąbkowskiej w Trąbkach Wielkich;
- Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie;
- Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej – kościół pw. św. Piotra i Pawła w Gdańsku;
- Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Rumi;
- Sanktuarium Pasyjno-Maryjne – kościół pw. św. Anny w Wejherowie;
- Sanktuarium św. Wojciecha w Gdańsku-Świętym Wojciechu;
- kościół pw. Bożego Ciała w Gdańsku-Pieckach;
- kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni;
- kościół pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu;
- kościół pw. św. Antoniego w Gdyni-Wzgórzu św. Maksymiliana;
- kościół pw. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze;
- kościół pw. św. Józefa w Gdańsku;
- kościół pw. św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni;
- kościół pw. św. Walentego w Gdańsku-Matarni;
- kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie;
- kościół pw. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie.
Zgodnie z normami Penitencjarii Apostolskiej, z pielgrzymowaniem do kościołów jubileuszowych związany jest przywilej uzyskania odpustu zupełnego dla siebie lub dla zmarłego. By mieć udział w tej łasce Roku Jubileuszowego należy ponadto:
- trwać w stanie łaski uświęcającej i wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu, co wiąże się z koniecznością przystąpienia do sakramentu pokuty a także z przyjęciem Komunii Świętej;
- odmówić modlitwę zgodnie z intencjami Papieża;
- wziąć udział we Mszy św. albo innym nabożeństwie liturgicznym, adoracji Najświętszego Sakramentu lub pobożnym rozmyślaniu;
- odmówić Wyznanie wiary, „Ojcze nasz” i dowolną modlitwą do Najświętszej Maryi Panny.
Dar odpustu można uzyskać dwukrotnie w ciągu dnia, zachowując powyższe warunki, jednak z intencją ofiarowania drugiego odpustu dla zmarłego, co wiąże się z przystąpieniem drugi raz tego samego dnia do Komunii Świętej podczas Mszy Świętej.
Wierni, którzy nie będą mogli uczestniczyć z ważnych powodów w uroczystych nabożeństwach, pielgrzymkach i pobożnym nawiedzeniu, będą mogli uzyskać odpust jubileuszowy na tych samych warunkach, jeśli odmówią we własnym domu lub w miejscu, gdzie przebywają z przyczyn niezależnych od nich, modlitwę „Ojcze nasz”, Wyznanie wiary w jakiejkolwiek dopuszczonej formie i inne modlitwy zgodne z intencjami Roku Świętego, ofiarowując swoje cierpienia lub trudności życiowe.
Z udzielonych przywilejów można korzystać przez cały Rok Święty, tj. od 29 grudnia 2024 r. do 28 grudnia 2025 r.