Gościmy w naszej parafii o. Adama Malinowski SJ, który od 2012 roku pracuje jako misjonarz w Kirgistanie. Choć w Kirgistanie istnieją ograniczenia w krzewieniu wiary chrześcijańskiej, to ks. Adam Malinowski znalazł sposób na to, jak mówić o Bogu. Chętnym, wśród których gros to młodzież, udostępnia swoje teleskopy, by mogli obserwować niebo i poszerzali swoje horyzonty. Wielkim marzeniem polskiego misjonarza jest dokończenie budowy obserwatorium z prawdziwego zdarzenia.