Drodzy Siostry i Bracia!
Trwa wyjątkowy rok – Jubileusz 2025-lecia od narodzin Jezusa Chrystusa i 100-lecie naszego
lokalnego Kościoła. Dla nas, wierzących, jest to czas pielgrzymowania i otwierania się na Bożą
łaskę. Pan Bóg tymczasem, wciąż prowadzi i tworzy naszą historię, przenikając ją łaskami
udzielanymi w sakramentach i posyłając proroków, którzy są jak towarzyszący nam w mrokach
codzienności przewodnicy.
Jednym z takich współczesnych proroków jest niewątpliwie filipiński kardynał Luis Antonio
Tagle, który stoi na czele watykańskiej dykasterii ds. ewangelizacji. Przybędzie on u progu
Wielkiego Postu do naszej archidiecezji, aby wygłosić cykl konferencji w jubileuszowym temacie
Pielgrzymi nadziei.
Spotkanie dla wiernych świeckich zostało zaplanowane na sobotę, 8 marca w jubileuszowym
kościele Zesłania Ducha Świętego w Sopocie. O godz. 15.00 rozpocznie się Msza św. pod
przewodnictwem naszego Gościa, a po niej wygłosi on konferencję pt. „Nadzieja zawieść nie może
- inspiracje w poszukiwaniu oznak wiosny Kościoła”.
Zapraszam na to wydarzenie szczególnie tych, którzy są zaangażowani w życie Kościoła:
duszpasterzy, liderów, animatorów i członków wspólnot, grup i środowisk duszpasterskich.
Zwieńczeniem wizyty Kardynała będzie uroczysta Msza św. z okazji Jubileuszu wolontariatu,
sprawowana w niedzielę, 9 marca o godz. 10.00 w oliwskiej katedrze.
Do udziału w obu celebracjach bardzo serdecznie zapraszam, a na owocne przeżywanie Wielkiego
Postu z serca błogosławię.
+ Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup
Metropolita Gdański