Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu, 18.03.2018

 

1. Rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy ks. Piotra Zawadę, pallotyna, i dziękujemy za podjęcie się tej ważnej w Wielkim Poście posługi.

2. Dzisiaj o godz. 17.00. zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 8.30., dla dzieci o godz. 17.00., natomiast po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla.

4. Jutro obchodzimy liturgiczną uroczystość ku czci św. Józefa. Msze św. jak w dni powszednie.

5. W ramach Wieczystej Adoracji w Archidiecezji Gdańskiej codziennie w jednej z parafii odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nasza parafia włączy się w to modlitewne czuwanie w poniedziałek, 19 marca, w godz. 9.30. – 18.00. Proponowany plan Adoracji dla grup duszpasterskich jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

6. W każdy wtorek o godz. 17.30. zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji naszej parafii.

7. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W biurze parafialnym można zgłaszać osoby, które nie mogąc już przychodzić osobiście do kościoła, chcą skorzystać z tej posługi.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

9. Z okazji Światowego Dnia Młodych, który obchodzimy co roku w Niedzielę Palmową, młodzież naszej parafii zaprasza na pantomimę ewangelizacyjną podczas Mszy św. o godz. 10.00. w dolnym kościele oraz o godz. 12.00. w górnym kościele. Ponadto młodzież zaprasza na koncert pieśni wielkopostnej o godz. 10.45. w dolnym kościele.

10. Przez całą Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św. u młodzieży będzie można nabyć palmy wielkanocne. Składane ofiary będą przeznaczone na wyjazdy wspólnoty młodzieżowej naszej parafii.

11. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania w przyszła niedziele o godz. 14.30. w górnym kościele.

12. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę.

13. Dzielimy się radosną wiadomością, że nasi najmłodsi ministranci zdobyli mistrzostwo archidiecezji w turnieju piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza w swojej kategorii wiekowej i na początku maja jadą do Rzeszowa na mistrzostwa Polski. Cieszymy się, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian:

+ Stanisław Szczodruch /l. 94/ z ul. Startowej 17 D

+ Maria Zielke /l. 79/ z ul. Dywizjonu 33 E

Dobry Jezu…

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 

Parafia p.w. Św. Kazimierza w Gdańsku Zaspie © 2014 Frontier Theme