Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7. Niedziela Zwykła, 23.02.2020

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6.30., 7.30., 8.30., 10.00., 17.00., 18.00. i 20.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

3. Za tydzień, w 1. Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które zakończymy 4 marca, czyli w święto patrona parafii, św. Kazimierza. Rekolekcje poprowadzi pallotyn ks. Mirosław Lewandowski. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń; znajdziemy go także na stronie internetowej parafii.

4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Św. o godz. 8.30. i 18.00. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00.

5. Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed Mszą Św.

6. W dni powszednie Wielkiego Postu, o godz. 7.00., zapraszamy na wspólne odmawianie jutrzni brewiarzowej.

7. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00. wymiana tajemnic różańcowych dla wspólnoty Żywego Różańca.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę.

9. Przypominamy, że do końca lutego w biurze parafialnym lub w zakrystii można zgłaszać chęć udziału w uroczystości beatyfikacji Sługo Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca w Warszawie. Specjalny pociąg wyjedzie z Gdyni Głównej o godz. 6.30. i będzie się zatrzymywał na stacji Sopot, Gdańsk Wrzeszcz i Gdańsk Główny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

10. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 92 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę, 29 lutego w godzinach 10.00 – 14.00. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronie internetowej szkoły.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian:

+ Jan Rzyski z ul. Skarżyńskiego /l. 70/

+ Stanisław Adamek z ul. Pilotów /l. 73/

+ Krystyna Witkowska z ul. Pilotów /l. 80/

Dobry Jezu….

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego nowego tygodnia.

 

Parafia p.w. Św. Kazimierza w Gdańsku Zaspie © 2014 Frontier Theme