Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela Wielkanocna, 2.05.2021 r.

 

1. W poniedziałek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. w porządku niedzielnym tylko w górnym kościele. Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.30.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Jak wiemy w ubiegłym roku do Litanii Loretańskiej zostały dodane nowe wezwania: „Matko Miłosierdzia”, „Matko nadziei” i „Pociecho migrantów”. Tegoroczne rozważania w naszej parafii będą poświęcone św. Józefowi z racji Roku św. Józefa..

3. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem majowym.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. O godz. 17.00. zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 8.30. i 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

6. W najbliższą sobotę 3 grupy dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Kolejne grupy będą miały swoją uroczystość 19 czerwca.

7. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. w poniedziałek, 3 maja, o godz. 18.00.

8. Okazja do spowiedzi w naszym kościele jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą Św.

9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękujemy też za ofiary przekazywane na konto parafii. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne i gospodarcze.

10. Przypominamy i jednocześnie dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych obowiązujących w czasie pandemii także w kościołach.

11. W niedziele i uroczystości transmitujemy z naszego kościoła Mszę Św. o godz. 9.00. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian:

+ Ryszard Ziętkiewicz z ul. Startowej /l. 81/

+ Marian Wójcik z ul. Dywizjonu /l. 71/

Dobry Jezu….

Parafianom, Gościom i Przyjaciołom Parafii życzymy błogosławionego nowego tygodnia.

Tegorocznym Maturzystom życzymy światła Ducha Świętego na czas maturalnych egzaminów.

 

Parafia p.w. Św. Kazimierza w Gdańsku Zaspie © 2014-2021 Frontier Theme