Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła, 15.10.2017

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w czwartki o godz. 16.00. w dolnym kościele.

2. Dzisiaj o godz. o godz. 16.00. zapraszamy do dolnego kościoła na wieczór dziękczynny z okazji zakończenia Jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. Nabożeństwo przygotowały nasze parafialne grupy duszpasterskie.

3. W przyszłą niedziele rozpocznie się Tydzień Misyjny. Swoją modlitwą i ofiara chcemy otoczyć i wesprzeć misyjne dzieła Kościoła. Taca będzie przeznaczona na misje.

4. W poniedziałek o godz. 19.00. spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”.

5. W środę 18 października w liturgiczne święto Łukasza Ewangelisty będziemy przeżywać Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

6. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. dziękczynną, która będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. w kaplicy Domu Opieki „Złota Jesień”. Po Mszy św. agapa i wspólny śpiew.

7. W zakrystii i kancelarii parafialnej można składać kartki z wypominkami za zmarłych oraz intencje na msze św. zbiorowe. Czyste formularze są wyłożone przy wyjściu z Kościoła.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.

9. Dziś możemy wspomóc naszych braci z Meksyku poszkodowanych w tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na ten cel.

10. Bractwo św. Pawła działające w Archidiecezji Gdańskiej organizuje narodową pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu w sobotę 4 listopada autokarami. Szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń od strony pasa startowego oraz na stronie internetowej Bractwa Świętego Pawła.

11. W związku z pojawiającymi się zagrożeniami i oszustwami, których ofiarami coraz częściej padają ludzie starsi, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec oraz Szkoła Podstawowa nr 92 zapraszają seniorów na spotkanie z przedstawicielami policji, straży miejskiej oraz MOPRu. Spotkanie odbędzie się we wtorek 17.10.2017. o godz. 17.00. w SP nr 92.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian:

+ Aleksander Karpiuk z ul. Startowej 15 C

+ Jerzy Chustak z ul. Pilotów 17 D

+ Halina Jankowska z ul. Startowej 21 B

+ Jadwiga Zakrzewska z ul. Pilotów 20 C

Dobry Jezu…

Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia.

 

Parafia p.w. Św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku Zaspie © 2014 Frontier Theme