Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela zwykła, 25.07.2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka i wyznaczony na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa.

2. Serdecznie witamy gości przebywających na wakacjach i urlopach. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy na wspólną modlitwę w naszym kościele, szczególnie na niedzielną Mszę Św.

3. Okazja do spowiedzi w naszym kościele jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą Św.

4. Dziś, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, poświęcimy pojazdy. Rozpoczniemy wspólną modlitwą w kościele o godz. 19.00. Pojazdy prosimy ustawić wzdłuż Al. Jana Pawła II.

5. W środę, 28 lipca, rozpocznie się 39. Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękujemy też za ofiary przekazywane na konto parafii dzięki bankowości elektronicznej.

7. Zgodnie z zapowiedzią organizujemy dziś zbiórkę do puszek na pomoc w leczeniu Marty. Pieniądze ze zbiórki są przeznaczone na roczną terapię nierefundowanymi lekami w walce z mukowiscydozą.

8. Naszym parafianom – firmie EURO GLANCE – dziękujemy za wypolerowanie marmurowej posadzki w prezbiterium. „Bóg zapłać”.

9. Dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych obowiązujących w czasie pandemii w pomieszczeniach zamkniętych, a więc także w kościołach.

10. Odpowiadając na sytuację osób dotkniętych nawałnicami i powodzią w Europie organizowana jest dziś zbiórka ofiar dla poszkodowanych. W naszym kościele zbiórka do puszek dla powodzian będzie w przyszłą niedzielę.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych parafian:

+ Jerzy Kowalski z ul. Pilotów /l. 75/

+ Jan Groth z ul. Startowej /l. 80/

Dobry Jezu…

Parafianom, Gościom i Przyjaciołom Parafii życzymy błogosławionego nowego tygodnia w pracy i wypoczynku.

 

Parafia p.w. Św. Kazimierza w Gdańsku Zaspie © 2014-2021 Frontier Theme