Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela zwykła, 1.09.2019

 

1. Dokument Rady Stałej Episkopatu Polski.

2. W poniedziałek, 2 września, rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00. i 12.00. w dolnym kościele będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w nowym roku dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i katechetów. Na Mszy św. o godz. 12.00. w dolnym kościele poświęcimy przybory szkolne.

3. W tym tygodniu przypada 1. czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00. zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe w łączności ze Mszą św. o godz. 8.30. i 18.00. Dodatkowa Msza Św. dla dzieci o godz. 17.00.

6. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych parafian, a o godz. 17.00. zapraszamy na Różaniec Fatimski, który poprowadzi Róża Żywego Różańca.

7. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszą św. i Adorację w poniedziałek o godz. 18.00.

8. Młodzież klas pierwszych ponadpodstawowych zapraszamy w przyszłą niedzielę do dolnego kościoła na Mszę św. i spotkanie organizacyjne w związku z rozpoczęciem przygotowania do bierzmowania. Zaproszenie dotyczy młodzieży mieszkającej w naszej parafii.

9. W środę, 11 września zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele o godz. 19.00.

10. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania grup duszpasterskich.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne i gospodarcze.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian:

+ Edward Smółka z ul. Startowej /l.76/

+ Barbara Paszkiewicz z ul. Nagórskiego /l. 82/

+ Anna Moskwińska z ul. Startowej /l. 81/

Dobry Jezu…

 

Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia, a dzieciom i młodzieży błogosławieństwa Bożego na nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

Parafia p.w. Św. Kazimierza w Gdańsku Zaspie © 2014 Frontier Theme