Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła, 25.06.2017

 

1. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii na wakacjach i urlopach.

2. W lipcu i sierpniu – jak co roku – msze św. w niedziele będą sprawowane tylko w górnym kościele. Nie będzie mszy św. o godz. 13.30., natomiast będzie dodatkowa msza św. o godz. 20.00.

3. W czasie wakacji, począwszy od najbliższego poniedziałku, biuro parafialne będzie czynne tylko po południu.

4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o 17.30.

5. W czwartek 29 czerwca, będziemy przeżywać liturgiczną uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. Posługę duszpasterską w naszej parafii kończy ks. Andrzej Kaczmarek. który na mocy dekretu Metropolity Gdańskiego został przeniesiony do parafii Bożego Miłosierdzia w Gdańsku – Piecki Migowo. Dziękujemy ks. Andrzejowi za 3 letnią posługę w naszej parafii.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 17.00. zapraszamy na Różaniec Fatimski Wynagradzający, który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

8. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje są podane na stronie internetowej Seminarium.

9. Nasza parafia wspomaga materialnie 2 ubogie rodziny z Syrii: każda z nich to małżeństwo z trojgiem dzieci. Mieszkają w zrujnowanym przez wojnę Aleppo. Co miesiąc przekazujemy na ten cel ponad 1000 PLN. Dziękuję parafianom, którzy zadeklarowali systematyczne comiesięczne wsparcie tego zamierzenia. Przy wyjściu z kościoła wszyscy chętni mogą także złożyć swoją cegiełkę na ten cel. „Bóg zapłać”.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

11. Ks. Julian Noga zaprasza w sobotę 1 lipca o godz. 13.00. do Domu Opieki „Złota Jesień” na festyn integracyjny.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian:

+ Gertruda Szulz z ul. Pilotów 14 A

+ Roman Kurdziel z ul. Pilotów 12 F

Dobry Jezu….

Na nowy tydzień życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa, a osobom wypoczywającym na wakacjach i urlopach udanego i szczęśliwego wypoczynku.

 

Parafia p.w. Św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku Zaspie © 2014 Frontier Theme