Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2. Niedziela Wielkiego Postu, 28.02.2021 r.

 

1. Rozpoczynamy dziś w parafii wielkopostne rekolekcje. Serdecznie witamy ks. Marka Rogeńskiego, pallotyna, który przyjechał z Częstochowy, z Doliny Miłosierdzia. Ks. Marek pracuje w sekretariacie do spraw misji prowadzonych przez Księży Pallotynów w wielu miejscach na świecie. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i życzymy mocy Ducha Świętego w głoszeniu Słowa.

Rekolekcje będą trwać do środy włącznie. Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30., 18.00. i 20.00. Okazja do spowiedzi będzie codziennie od godz. 8.15. oraz od 17.30. Na zakończanie rekolekcji taca tradycyjnie będzie przeznaczona na dzieła prowadzone przez Księży Pallotynów.

2. Dzień po rekolekcjach, w czwartek, 4 marca, będziemy obchodzić nasz odpust parafialny ku czci św. Kazimierza. Kazania na wszystkich Mszach Św. będzie głosił Ks. Marek. Msze Św. o godz. 6.30., 7.30., 8.30. Suma odpustowa o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Św. o godz. 8.30. i 18.00. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00.

4. W niedziele Wielkiego Postu, o godz. 17.00. zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

5. W dni powszednie o godz. 7.00. zapraszamy na wspólne odmawianie jutrzni brewiarzowej przed Najświętszym Sakramentem. W dzień odpustu- wyjątkowo- nie będzie wspólnego brewiarza.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

7. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych parafian, a o godz. 17.15. zapraszamy na Różaniec Wynagradzający, który poprowadzi 15. Róża Żywego Różańca.

8. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.00., wymiana tajemnic różańcowych dla Żywego Różańca.

9. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę Św. w poniedziałek o godz. 18.00.

10. Zaplanowane na najbliższą środę spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w następną środę, 10 marca, o godz. 19.00. w górnym kościele.

11. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękujemy też za ofiary przekazywane na konto parafii.

12. Przy figurach Matki Bożej i św. Kazimierza wystawiliśmy skarbony, do których można składać jałmużnę wielkopostną dla potrzebujących parafian.

13. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z uwagi na rekolekcje zbiórkę do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.

14. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii prenumeratorzy mogą odebrać nowy nr „Różańca”.

15. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian:

+ Izabela Wierenko z ul. Pilotów /l. 90/

+ Kazimierz Płochocki z ul. Dywizjonu /l. 81/

+ Genowefa Królikowska z ul. Dywizjonu /l. 91/

+ Teresa Duda z ul. Pilotów /l. 79/

Dobry Jezu….

Parafianom, Gościom i Przyjaciołom Parafii życzymy błogosławionego nowego tygodnia. Na owocne przeżywanie wielkopostnych rekolekcji przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Parafia p.w. Św. Kazimierza w Gdańsku Zaspie © 2014 Frontier Theme