Prośba o modlitwę

PROŚBA METROPOLITY GDAŃSKIEGO

O MODLITWĘ W INTENCJI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ

DO ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

16 maja 2020

 

Umiłowani Bracia i Siostry,

Drodzy Bracia Kapłani!

 

Przed nami uroczystość święceń kapłańskich, których udzielę pięciu diakonom Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie. Choć w tym roku nie będziemy mogli zgromadzić się tak licznie w naszej Archikatedrze, to nie możemy zapomnieć, jak szczególnym i wyjątkowym jest dar modlitwy. W jedności wiary, w naszej modlitwie osobistej i wspólnotowej w parafiach, prośmy o łaski Ducha Świętego dla kandydatów do święceń: diakona Beniamina, diakona Mariusza, diakona Łukasza, diakona Wiktora i diakona Damiana. Prośmy także o dobre i owocne przeżycie przez nich świętych dni rekolekcji.

Wyrażam serdeczną wdzięczność Rodzicom przyszłych prezbiterów. Dziękuję Wam, za wszelkie dobro wyświadczone Waszym synom z poświęceniem i trudem! Bardzo dziękuję też i gratuluję Parafiom, z których pochodzą przyszli kapłani.

Zapraszam do duchowej łączności z naszymi diakonami, z ich rodzicami, najbliższymi i całą wspólnotą Gdańskiego Seminarium Duchownego. Uroczystość święceń kapłańskich będzie transmitowana z Archikatedry Oliwskiej na stronie Gościa Gdańskiego w sobotę, 16 maja br. o godz. 10.00.

Z serca wszystkim błogosławię.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź

Arcybiskup

Metropolita Gdański

 

 

 

Parafia p.w. Św. Kazimierza w Gdańsku Zaspie © 2014 Frontier Theme