Życzenia Metropolity Gdańskiego

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE METROPOLITY GDAŃSKIEGO

ORAZ ZACHĘTA DO WŁĄCZENIA SIĘ W POMOC SYRII

Zmartwychwstanie Pańskie 2017

Drodzy Bracia i Siostry!

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć Wam jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus, którego głosimy i wyznajemy obdarza Was nieustannie swoją zwycięską mocą oraz towarzyszy waszym rodzinom i wspólnotom.

Ten blask chwały Zmartwychwstałego Pana, który nas opromienia, jest dla nas darem i jednocześnie zobowiązaniem, abyśmy byli odważnymi i wiarygodnymi świadkami Jego miłosierdzia.

Dramat trwającej już 6 lat wojny w Syrii, zburzył codzienne życie ponad 23 milionów Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas naszej archidiecezji, która od lat prowadzi liczne dzieła miłosierdzia.

Dziękując za waszą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, życzę radosnego „Alleluja”.

 

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański
Parafia p.w. Św. Kazimierza w Gdańsku Zaspie © 2014 Frontier Theme